Żywotność grzałek a używany LQ
Strona główna›Forums›Pytania (szukamy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania)›Żywotność grzałek a używany LQ
Temat zawiera odpowiedzi, otrzymał 2 głos, i ostatnio był modyfikowany przez Nowy Sącz / Andrzej 7 lata, 10 miesiące temu.
-
AutorWpisy
-
August 1, 2014 at 13:26 #559
Hej
Ostatnio podczas konferencji na GG padł temat czy do krótszej żywotności grzałek nie „przykłada ręki” liquid których nasi Klienci używają. Mój pomysł jest taki że jeśli Klient przyjdzie po grzałkę na wymianę, zapytajmy go jakiego używa LQ. Po jakimś czasie powinniśmy wiedzieć czy przy których liquidach grzałki się szybciej zużywają.
August 1, 2014 at 15:04 #560Pomysł fajny, ale… No właśnie – żeby mieć pewność że grzałka pada od LQ trzeba by uwzględnić to aby wszyscy palili na takim samym sprzęcie, tym samym napięciu i w taki sam sposób. Wg mnie sam skład LQ nie ma nic do rzeczy ponieważ żywotność grzałki zależy (głównie) od sposobu wapowania.
Jedni łapią 2-3 chmurki i dają odpocząć grzałce inni kopcą do momentu aż klirek zacznie parzyć. Jedni palą na bateriach z napięciem spadkowym, inni na stabilizacji, a jeszcze inni kopcą na regulacji (przy czym zwykle kończy się na przestawieniu pokrętła na pozycję „MAX”
).
Podsumowując – żeby dostać wiarygodne wyniki takiego „badania” trzeba by było dopytać klienta o wiele szczegółów (i uwzględnić to że nie każdy klient mówi prawdę). Po za tym zawsze pozostaje kwestia „małych chińskich rączek” które daną partię grzałek składały, bo od tego też zależy ich zywotność…
August 2, 2014 at 08:08 #561wiem, że na trwałość grzałki może wpływać wiele czynników: napięcie baterii, ilość zużywanego liquidu dziennie, „styl” wapowania, to jak „małe chińskie rączki” poskładały grzałkę i z czego, a być może skład liquidu.
August 4, 2014 at 07:11 #562Jeśli chodzi i test lq to łatwo można sprawdzić który zostawi najwięcej „osadu” za pomocą zwykłego odparowania go np, na rozgrzanej patelce.
Wystarczy rozgrzać patelkę do temp ~150-180°C i kapać po 10 kropel danego LQ w jedno miesce, następny LQ następne miejsce na patelce itd.. To miejsce które po tym eksperymencie będzie najbardziej „usyfione” da Ci szybką odpowiedź który LQ najbardziej tarpie grzałkę.
-
Odpowiedź ta została zmodyfikowana 8 lata temu przez
Dawid Orzeł.
August 4, 2014 at 12:45 #564Hehe tak nie próbowałem, muszę poszukać jakiejś starej patelni w domu i będziemy robić eksperymenty
August 4, 2014 at 19:41 #565Ważne tylko żeby miała jasny spód
Poza tym z ceramiczną nie powinno się nic zrobić i powinno dać się ją w miarę łątwo wyczyścić z ewentualnego nagaru
August 29, 2014 at 13:59 #572Póki co moje przypuszczenia po części się potwierdzają. Największa ilość grzałek reklamowanych jest jeśli Klient używa liquidów z Dekanga (MAR/LM/CAMEL/DAVIDOF/TABAK). Problem niemalże nie występuje przy LQ SMOOKE i Dillon’s
-
Odpowiedź ta została zmodyfikowana 7 lata, 11 miesiące temu przez
Nowy Sącz / Andrzej.
October 10, 2014 at 10:25 #581Czy któryś ze sklepów pokusił się o jakieś zestawienie/sprawdzenie przy którym liquidzie ma największy problem z grzałkami ? A może zrobimy jakieś wspólne działania/testy
-
Odpowiedź ta została zmodyfikowana 8 lata temu przez
-
AutorWpisy
Musisz być zalogowany by móc odpowiedzieć
Sorry, the comment form is closed at this time.