Żywotność grzałek a używany LQ

 

Temat zawiera odpowiedzi, otrzymał 2 głos, i ostatnio był modyfikowany przez  Nowy Sącz / Andrzej 7 lata, 10 miesiące temu.

8 wpisy (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #559

  Hej

  Ostatnio podczas konferencji na GG padł temat czy do krótszej żywotności grzałek nie „przykłada ręki” liquid których nasi Klienci używają. Mój pomysł jest taki że jeśli Klient przyjdzie po grzałkę na wymianę, zapytajmy go jakiego używa LQ. Po jakimś czasie powinniśmy wiedzieć czy przy których liquidach grzałki się szybciej zużywają.

  #560

  Dawid Orzeł
  Participant

  Pomysł fajny, ale… No właśnie – żeby mieć pewność że grzałka pada od LQ trzeba by uwzględnić to aby wszyscy palili na takim samym sprzęcie, tym samym napięciu i w taki sam sposób. Wg mnie sam skład LQ nie ma nic do rzeczy ponieważ żywotność grzałki zależy (głównie) od sposobu wapowania.

  Jedni łapią 2-3 chmurki i dają odpocząć grzałce inni kopcą do momentu aż klirek zacznie parzyć. Jedni palą na bateriach z napięciem spadkowym, inni na stabilizacji, a jeszcze inni kopcą na regulacji (przy czym zwykle kończy się na przestawieniu pokrętła na pozycję „MAX” ;) ).

  Podsumowując – żeby dostać wiarygodne wyniki takiego „badania” trzeba by było dopytać klienta o wiele szczegółów (i uwzględnić to że nie każdy klient mówi prawdę). Po za tym zawsze pozostaje kwestia „małych chińskich rączek” które daną partię grzałek składały, bo od tego też zależy ich zywotność…

  #561

  wiem, że na trwałość grzałki może wpływać wiele czynników: napięcie baterii, ilość zużywanego liquidu dziennie, „styl” wapowania, to jak „małe chińskie rączki” poskładały grzałkę i z czego, a być może skład liquidu.

  #562

  Dawid Orzeł
  Participant

  Jeśli chodzi i test lq to łatwo można sprawdzić który zostawi najwięcej „osadu” za pomocą zwykłego odparowania go np, na rozgrzanej patelce.

  Wystarczy rozgrzać patelkę do temp ~150-180°C i kapać po 10 kropel danego LQ  w jedno miesce, następny LQ następne miejsce na patelce itd.. To miejsce które po tym eksperymencie będzie najbardziej „usyfione” da Ci szybką odpowiedź który LQ najbardziej tarpie grzałkę.

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 8 lata temu przez  Dawid Orzeł.
  #564

  Hehe tak nie próbowałem, muszę poszukać jakiejś starej patelni w domu i będziemy robić eksperymenty

  #565

  Dawid Orzeł
  Participant

  Ważne tylko żeby miała jasny spód ;) Poza tym z ceramiczną nie powinno się nic zrobić i powinno dać się ją w miarę łątwo wyczyścić z ewentualnego nagaru :)

   

  #572

  Póki co moje przypuszczenia po części się potwierdzają. Największa ilość grzałek reklamowanych jest jeśli Klient używa liquidów z Dekanga (MAR/LM/CAMEL/DAVIDOF/TABAK). Problem niemalże nie występuje przy LQ SMOOKE i Dillon’s

  #581

  Czy któryś ze sklepów pokusił się o jakieś zestawienie/sprawdzenie przy którym liquidzie ma największy problem z grzałkami ? A może zrobimy jakieś wspólne działania/testy

8 wpisy (z 8)

Musisz być zalogowany by móc odpowiedzieć

Sorry, the comment form is closed at this time.